HASTA OLMAYI BİZ Mİ TERCİH EDİYORUZ-3

Hasta olmayı biz mi tercih ediyoruz yazı dizisinin ilk iki yazısında yeme ve içmede kendimizin yaptığı davranış bozukluklarından bahsettik.

Hasta olmayı biz mi tercih ediyoruz 1. Yazımız

Hasta olmayı biz mi tercih ediyoruz 2. Yazımız

Bu yazımızda ise tekrar kendi tercihimizle ve dışardan müdahalelerle sağlığımıza verdiğimiz zarardan bahsedeceğiz.

KATKI MADDELİ GIDALAR

Şehirleşmenin, fabrikasyon ürünlerin giderek arttığı yirmi birinci yüzyılda paketli gıdaların bütününe hatta en masum gördüğümüz köyde yapılan herhangi bir ürüne dahi katkı maddesi konulmaktadır. Katkı maddelerinin uzun uzun zararları üzerinde durmaktansa (buraya bağlantı eklenebilir ) genel ifadelerle bir kaç noktaya değinebiliriz ….

En temel nokta insan vücudu sentetik hiç bir maddeyi sindiricek mekanizma da değildir. Sindirilemeyen herbir madde vücutta atık olarak organlarda birikir ve işleyişini bozar. Belli bir noktadan sonra alarm vermeye başlar arınmak için, sonrasında çeşitli hastalıklar başgösterir. Ağrı, kas hastalıkları, psikolojik hastalıklar, kanser vb …

ZEHİRLİ TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

Temizlik beden ve ruh sağlığımız açısından kesinlikle çok önemlidir ! Ancak doğru yollarla yapıldığında …

Piyasaya sürülen ve her alan için ayrıca dallandırılan temizlik ürünleri yoğun bir şekilde kimyasal içermektedir. Bu da insanın kendini alenen zehirlemesi demektir. Nitekim kokusuyla dahi sağlığımızı tehdit etmektedir.Mutfakta  kullandığımız kap kacaklardan da en iyi durulama şekliyle dahi çıkmamaktadır !

Farklı bir bakış açısıyla bakacak olursak, bu doğada tek başımıza yaşamıyoruz, ve başkalarının hayat hakkına engel olamayız! …Kullandığımız kimyasal ürünlerin atık sularla diğer canlıları da etkilediği ve ekolojik dengeyi bozduğu bilimsel çalışmalarla sabittir.

Temizlik ürünlerinin yanı sıra kozmetik ürünleri ve bakım ürünleri de içerdiği katkılarla ruh ve beden sağlığımızı çok ciddi baskı altına almaktadır. Tekrar ifade etmek gerekirse uzun uzun hangi kimyasal maddenin ne gibi zaraları olduğu üzerinde durmayacağız bunun için bağlantıyı tıklayabilirsiniz (…..

Temizlikte de bakımda da doğal yöntemlerle ihtiyaçlarımızı gidermemiz mümkünken kendi elimizle hastalıklara davetiye çıkarmamız kendimize olan saygımızı da yitirdiğimizin göstergesidir.

İLAÇLAR (!) VE DAHA FAZLASI

Yukarıda ve daha önceki yazılarda da bahsedilen önemli noktalar hastalığa davetiye çıkarır. Peki hastalanıldığında bize sunulan tedavi yöntemleri neler ? Malesef ki sunulan tedavi yöntemi zararı ikiye beşe katlayan türden tıbbi ilaçlar.En basit haliyle reçetelerin yan etki yazan kısmı okunduğunda dahi bu gerçeğin farkına varabiliriz. Kalp için alına bir ilaç beraberinde böbreği bozabilmektedir, vücut bir bütündür bu zincirleme bu şekilde devam eder ve sonuç olarak iyileşmediğimiz gibi yeni hastalıklara da davetiye sunmuş oluyoruz.

Bununla beraber önceki yazılarımızda da  farkındalık oluşturmaya çalıştık. Çözüm önerileri bir sonraki yazılarda  paylaşımınızda olacaktır …

Unutmayalım sağlıklı kalmak “herşeye rağmen mümkün”

Yorumlar