YAZILIMI KODLANMIŞ ANATOMİME HACKER OLAN BEN MİYİM?

Neden yazılım …

İnsan vücudu her insana özgü niteliklerle,tabir yerindeyse kodlanmıştır. Bu teori inancı olan veya olmayan insanların araştırma konusu olmuş yadsınamaz bir gerçektir. Kodlama tabiri insanın anatomisini tam olarak karşılamasa da bugün değineceğim konuyu daha iyi anlama adına bizlere yardımcı olacak.

Vücudun Kusursuz Siber Güvenliği

Bağışıklık sistemi her bedene özgü ve kusursuzdur. Yaptığı savunmalarda haliyle hastalık değil, doğal bir süreçtir. Bu doğal süreç üst üste yapılan hatalar sonucu çökerse hastalık başlar. Bu hataların en önde gelenleri tıbbi ilaçlar , kimyasallar, yanlış yaşam tarzı …
Yazılımı kodlanmış özgün vücut haritamıza dışarıdan yerini karşılasın diye aldığımız maddeler de vücut bütünlüğüne zarar vermektedir. Organ, kan, farklı canlılardan üretilen DNA gibi…

Vücudun Savunma Sanatı

Doğal döngüye zarar veren her olguda harekete geçer. Bu doğrultuda en sık tekrarlanan savunma “iltihap”dır. İltihap bir çeşit ödemdir. Vücuda zararlı olan yapıları , organizmaya karışmayacak şekilde vücuttan izale eder. Bunu atmak için de yine en güvenli yolu tercih eder. Bu esnada vücuda yardımcı olmak adına ağır beslenmemeli , enerjinin sindirime değil savunmaya yoğunlaşmasını sağlamalıyız.

Metabolik atıklar vücuttan temizlenirken ateş yükselir ,öksürük görülebilir.Bu esnada en çok yapılan yanlışlar ;ateş düşürücü ilaç ve iltihap kurutucu antibiyotik alımı. İlaçların alımıyla beraber vücut sağlıklı gibi görünür. Ateş düşer, öksürük ve akıntılar hafifler, ancak metabolik atıklar hâla vücudumuzdadır. Bağışıklık sistemi ilacım etkisini atlatır atlatmaz tekrar aynı savunmalarla metabolik atıkları vücuttan uzaklaştırmaya çalışır.İlaç alımına devam edilirse bu döngünün bedelleri ağır olabilmektedir.

Vücudum Bana Ne Diyor ?

Savunma sistemimiz yapılan hataların tekrarlanmasıyla tepki vermeye devam eder. Tıpta ismini alerji olarak bildiğimiz tepkiler aşama aşama görülmektedir.

1)Metabolik atıklar en kısa yol olarak deriden atılmaya çalışılır. Bu esnada belirli bölgelerde “kaşıntı “olur. Kaşınan bölgede kan dolaşımı daha hızlı olduğundan, atıklar cilt yoluyla çıkarılır.
2)Atıkların vücuda karışması tehlikeliyse, vücutta ödem oluşturulur ve dokulara karşı haraları engellenmiş olur
3)Son olarak , vücuda oksijen girişi yavaşlatılarak atıkların dokulara yayılmasına engel olunur. Bu esnada nefes darlığı görülür. Nitekim daha az oksijen , daha yavaş bir organizma demektir.

“Koruyucu hekimlik “ yaşam tarzıyla bu durumlardan korunabilir. Hastalık durumlarını yaşadığımız anlarda ise doğru müdahalelerle gerçek iyileşmeyi sağlayabiliriz.

Ruh ve beden sağlığımızın daha kaliteli olması ümidiyle…

Yorumlar